4 שיטות הדפסה בפורמט רחב

הדפסה בפורמט רחב

המדפסות הנפוצות ביותר היום בשוק הפורמט הרחב הינם בטכנולוגיית דפוס דיגיטלי בהזרקת דיו. מהשם ניתן להבין שמדובר בצבע על בסיס נוזל המותז על מגוון חומרים בשיטות הדפסה שונות. הדפסות הזרקת דיו נותנות את האפשרות להדפסה במהירות גבוהה, רזולוציה עד 1400 DPI וייבוש מהיר. הייתרון המשמעותי ביותר הוא קלות הפעלת המכונות בעזרת מערכות מחשב מתקדמות המאפשרות הפיכת כל קובץ מחשב, איוור או תמונה להדפסה בממדים גדולים תוך מספר פעולות. ההדפסות מתבצעות על חומרים בגליל או על לוחות קשיחים, בהתאם לסוג המדפסת.

הדפסה בפורמט רחב

הדפסת פיגמנטית

הדפסה פיגמנטית מבוססת על דיו בו המומס העיקרי הוא מים. דיו פיגמנטי הינו בטוח לשימוש מכיוון שאינו מכיל רעלים ומיועדת להדפסות המשמשת אותנו לסביבה סגורה כגון בתים וחללים ציבוריים. במטרה שהדיו הפיגמנטי יהיה עמיד לתנאי חוץ , או כנגד שריטות קלות או נוזלים מומלץ לצפותו בלכה או למינציה. ניתן לראות את השימוש לרוב במדפסות על בסיס מים בחנויות פוטו וחברות שמפיקות אלבומים דיגיטליים או בהדפסות אומנות.

דפוס פיגמנטי

הדפסת לטקס

צבעי הלטקס הם דיו פיגמנט על בסיס מים המותז בטכנולוגית פיזור פולימרי. טכנולוגיית הלטקס ידוע בחוסר הריח ורמה נמוכה של תרכובות אורגניות נדיפות. צבעי לטקס מתאימים בצורה אידיאלית עבור יישומים רחבים כגון הדפסת באנרים, שלטי פנים וחוץ, הדפסה על בדים ועוד. דיו לטקס עמיד בתנאי חוץ ופנים ומאפשר הדפסה באיכות גבוהה וחסכון בצבעי הדפסה בעזרת יצירת דיות צבע מזעריות ופיזור שטח רחב. מדפסות הלטק ידועות בכך שלא דורשות טיפול ותחזוקה קפדני כמו בטכנולוגיות הדפסה אחרות כגון הדפסה סולבנטית. כמו כן בהדפסת לטקס הדיו מבוסס על תרכובת מים ונחשבת לידידותית לסביבה.

דפוס לטקס

הדפסה אקו-סולבנטית

צבעי הדפסה סולבנטיים מבוססים על ממיסים אורגניים ובעת ההדפסה מאפשרים אידוי מהיר וייבוש מיידי. דיו זה מאפשר הדפסה באיכות גבוהה ביותר על מגוון רחב של חומרי גלם בהדפסה בפורמט רחב. הדפסה סולבנטית ידוע כעמידה לקרני שמש ולתנאי מזג אוויר קשים והייתרון המשמשעותי הוא מחירו האטרקטיבי. המרכיב העיקרי בדיו, הסולבנט, ידוע כחומר מסוכן ולכן בשנים האחרונות עם התפתחות הטכנולוגיה והמודעות לסביבה פותחה שיטת האקו-סולבנט המבוסס על ממסים ידידותיים לסביבה ואינם מזיקים אך עדיין חזקים ועמידים ביותר. מדפסות אקו-סולבנטיות משמשות לרוב חברות שעוסקות בשילוט ופרסומות חוצות, הדבקה על רכבים ובניינים.

קנבס מודפס באיכות גבוהה

הדפסת UV

בהדפסת יו.וי (UV) הדיו המבוסס על חומרים רגישים לאור אולטרה סגול, ועם חשיפו לאור האולטרה סגול לאחר ההתזה, מתייבש הדיו מיידית ויוצר שכבת צבע עמידה במיוחד על גבי החומר. מרכיבי הדיו ידועים כרעילים מצבם הנוזלי, אך דיו זה נחשב לידידותי לסביבה, משום שכל מרכיביו הופכים מנוזל למוצק, מבלי לפלוט אדים לאוויר. ישנם מדפסות להדפסה בפורמט רחב על גלילים על בסיס דיו UV המיועדות להדפסת שלטים, טפטים ובדים אך בעיקר ניתן לראות את השימוש בהדפסה על קשיחים . מדפסות UV נותנות את האפשרות להדפיס ישירות על חומרים קשיחים כגון הדפסה על זכוכית, הדפסה על פרספקס, הדפסה על אלומיניום ועוד וחוסכות זמן עבודה יקר ואת הצורך בהדפסה וציפוי מדבקות.

הדפסה ישירה על עץ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן